Отримання дозволу на реконструкцію та будівництво

Отримання дозволу на реконструкцію та будівництво

Зведення нової споруди, незалежно від подальших цілей його експлуатації, а таке проведення робіт капітального ремонту (реконструкції) відповідно до чинного законодавства України, має супроводжуватися оформленням дозвільної документації (3У № 2806 від 06 вересня 2005 року, ЗУ № 3038 від 17 лютого 2011 року). Недотримання положень поданого нормативного правового акта тягне за собою застосування до порушника санкцій адміністративного і кримінального характеру.

Що являє собою дозвіл на будівництво (реконструкцію)?

Дозвіл на твір будівельних робіт-це правовстановлюючий документ, який підтверджує законність дій замовника, а також генерального підрядника (підрядника), спрямованих на:

1.Підготовку до подальшого будівництва (при первинній забудові - очищення території, риття котловану, його облаштування та ін.) ;

2.Реконструкцію будівлі;

3.Проведення капітального ремонту, реставрації;

4.Підведення зведеної споруди до централізованих систем електропередач, водовідведення, водопостачання, газопроводу та ін .;

5.З'єднання споруди з іншими будівлями (спорудами).

Будівельні дозволу мають формат аркуша А-4 і складаються відповідно до уніфікованої формою, затвердженою Постановою КМУ № 1104 від 30 вересня 2009 року.

Кому і навіщо необхідно отримати дозвіл на реконструкцію (будівництво)?

Відповідно до чинних Державних будівельних норм України (далі ДБНУ), всі об'єкти будівництва, в залежності від наслідків (відповідальності) будівельного об'єкта, класифікуються на 5 категорій складності. Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» зобов'язання отримання дозволу на будівництво покладається на фізичних і юридичних осіб при зведенні споруд II- V категорій (СC2 і ССЗ).

У разі, якщо будівництво будівлі здійснюється на підставі будівельного паспорта (при площі до квадратних метрів і віднесено до класу СС1, для початку забудови досить направити в територіальні органи Держархбудінспекції повідомлення про початок будівельних робіт, складене в відповідно до затвердженої КМУ форми.

Важливо! Категорія складності будівельного об'єкта визначається самостійно замовником і проектної організації відповідно до положень ДБНУ.

Отримати дозвіл на будівництво в і зобов'язуються замовники і підрядники, які планують початок робіт зі зведення (реконструкції) будинку, що володіє характеристиками об'єкта середнього і високого ступеня відповідальності або підлягає обов'язковій оцінці щодо нанесення будівництвом (процесом будівництва) загрози безпеки навколишнього середовища.

Законодавство України встановлює заборону на твір будівельних робіт (включаючи роботи капітального ремонту, реставрації та ін.) Без отримання відповідного дозволу. Ігнорування представленої норми є підставою для визнання споруди самовільної спорудою і застосування до порушників норм адміністративного права.

Порядок затвердження будівельних дозволів

Щоб отримати дозвіл на реконструкцію (будівництво), слід виконати алгоритм дій, закріплений статтею 26 ЗУ № 3038 від 17 лютого 2011 року, що складається з наступних етапів:

1.Встановлення уповноваженими особами (безпосереднім замовником або компанією-проектувальником) первинних даних про особливості території, на якій планується подальше будівництво.

2.Складання проектних документів, включаючи експертні заходи (при їх необхідності).

3.Узгодження розроблених проектів із замовником або державними органами (в залежності від джерела фінансування виконаної роботи) з подальшим дозвільної документації.

Необхідні документи

Дозвіл на перепланування (реконструкцію, будівництво) видається Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю на підставі поданої замовником і генеральним підрядником (підрядником) письмової заяви, супроводжуваного наступним комплектом документації:

1.Документація, що підтверджує наявність у замовника законного права на будівництво на конкретній земельній ділянці;

2.Дані про здійснення технічного огляду;

3.Документація бухгалтерської (фінансової) звітності з додатком ліцензії, що підтверджує наявність права твори фінансової діяльності;

4.Затверджені належним чином проектні документи;

5.Декларація забудовника про початок проекту будівельно-інвестиційної діяльності;

6.Документ, що підтверджує наявність права власності замовника на реконструйований об'єкт або згода законного власника на проведення відповідних робіт.

Крім представленого списку, слід докласти документацію підрядника, яка включає:

1.Ліцензію, що свідчить про наявність права проведення робіт у якості генерального підрядника (копія);

2.Свідоцтво про виконання державної реєстрації юридичної особи (підрядника), а також установча документація (копії);

3.Договір підряду;

4.Інформація про передбачених субпідрядників;

5.Дані про кваліфікаційні навичках осіб, задіяних у виконанні зобов'язань, що випливають з укладеного договору підряду;

6.Розпорядчий документ про призначення відповідальних за виконання робіт осіб.

Основні вимоги щодо будівництва будинку

Головні вимоги, встановлені чинним законодавством щодо будівництва будинку, є належне оформлення документації, а саме:

1.Внесення відомостей про земельну ділянку до Держреєстру та присвоєння кадастрового номера;

2.Оформлення будівельного паспорта та отримання декларації про початок будівельних робіт (для будинків, площа яких перевищує 300 метрів);

3.Складання повідомного документа про початок робіт по забудові та його подача в уповноважені державні органи (центр надання адміністративних послуг):

4.Дотримання в процесі здійснення будівельних робіт ДБНУ:

5.Належне оформлення технічного паспорта на об'єкт нерухомості;

6.Декларація про готовності, що подається в ЦНАП (введення в експлуатацію);

7.Присвоєння поштової адреси;

8.Отримання документації, яка підтверджує право власності на збудований об'єкт;

9.Отримання відповідного витягу з Єдиного реєстру.

Вартість і терміни оформлення дозволів на будівництво

Відповідно до Порядку надання дозволу на твір будівельних робіт, затвердженого Постановою КМУ № 1104 від 30.09.09 року, уповноважені органи розглядають заявку на надання дозвіл на протязі 30 календарних днів з моменту її реєстрації. Видача відповідного документа здійснюється на безоплатній основі.

Замовник і підрядник можуть займатися отриманням дозволу самостійно або звернутися в спеціалізовану компанію, яка надає послуги з оформлення дозвільної документації.

Переваги співпраці з Адвокатським об’єднанням «Захист»

Адвокатське об’єднання «Захист», надає послуги професійного супроводу процесу отримання дозволу на будівництво. Чому нас вибирають?

1.Співробітники компанії є висококласними фахівцями в галузі будівництва, проектування та юридичного супроводу зазначених процесів;

2.Ми маємо успішний багаторічний досвід оформлення будівельної документації;

3.Кваліфікація наших фахівців дозволить значно заощадити час і гроші клієнта;

4.Адвокатське об’єднання «Захист», гарантує оформлення необхідної документації відповідно до вимог чинного законодавства. Нас рекомендують задоволені замовники.

Від нас ви отримаєте:

1. Правовстановлюючі документи

2. Цінні паперина нерухомість

3. Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок)

Заощадите:

1. Час

2. Нерви

3. Гроші

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03,

або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!