Викуп земельної ділянки

Земля в Україні є найціннішим ресурсом, тому операції з нею ретельно контролюються з боку держави. Щоб придбати ділянку у власність, необхідно дотримати цілий ряд юридичних формальностей і нюансів бюрократичного характеру, про які знають тільки професіонали.

Що таке викуп земельної ділянки

Відповідно до положень ЗК, землі на території України, оформлені в комунальну або державну види власності, можуть бути відчужені третім особам для певних потреб. Причому розміри придбаних наділів законодавством не обмежуються. Питання про те, чи дозволити або заборонити викуп земельної ділянки (ЗД) відноситься до компетенції регіональних адміністрацій і органів місцевого самоврядування.

Хто може скористатися правом викупу землі

У коло потенційних покупців природного ресурсу входять громадяни та комерційні структури. Причому фізичні та юридичні особи, які бажають брати участь в угоді на боці покупця, повинні:

1.довести факт володіння об'єктом нерухомості на території, яка є об'єктом купівлі-продажу;

2.мати намір придбати додаткову ділянку (понад норматив, передбаченого для безоплатної приватизації) з метою ведення особистого підсобного господарства чи заняття фермерством.

Комерційні компанії вправі претендувати на сільськогосподарські угіддя за умови, що використовувати вони її будуть в суворій відповідності з цільовим призначенням.

Викуп земельної ділянки у власність фізичної особи для подальшого заняття рослинництвом можливий, тільки якщо набувач майна має профільну освіту сфері с / г.

Процедура викупу земельної ділянки

Особа, зацікавлена в придбанні наділу, має звернутися з відповідною заявою в сільську / селищну / міську адміністрацію (в залежності від місця розташування об'єкта). Додатково потенційний набувач майна прикладає певний пакет документ, який слід підготувати заздалегідь. Питання з відчуженням територій органами місцевого самоврядування вирішується на конкурсній основі протягом 90 днів з моменту звернення.

Необхідні документи для оформлення земельної ділянки

Громадянам або комерційним компаніям, зацікавленим у придбанні угідь для власних потреб, необхідно представити в муніципалітет:

1.Заяву (із зазначенням адреси, цільового призначення, площі та інших характеристик об'єкта).

2.Письмовий дозвіл на створення плану щодо землевідведення на ділянці (при необхідності).

3.Проект землевідведення і його узгодження, підтверджене результатами державної експертизи.

4.Документ про внесення авансового платежу при покупці ЗД.

5.Документ про оціночну вартість ЗД.

6.Письмову згоду на відчуження ЗД.

7.Підписану угоду про купівлю-продаж ЗД

Викуп земельної ділянки під об'єктом нерухомості підтверджується державним актом, який видається покупцеві тільки після повного розрахунку за придбане майно.

Чиновники можуть відмовити заявнику в здійсненні угоди, якщо:

1.подано неповний комплект документів;

2.зазначені відомості у поданих документах носять недостовірний характер;

3.щодо компанії ініційована процедура банкрутства;

4.покупець відмовляється підписувати угоду про оплату ЗД;

5.є імперативні перешкоди відчужувати ЗД.

Після усунення виявлених недоліків зацікавлена особа має право претендувати на придбання угідь повторно.

Представники бізнесу виявляють підвищений інтерес до земельних територій .Але далеко не завжди вдається подолати бюрократичні процедури і отримати земельну ділянку для здійснення підприємницької діяльності. Адвокатське об’єднання допоможе безперешкодно і в короткі терміни викупити земельну ділянку, яка перебуває у державній власності, взявши на себе обов'язок з юридичного супроводу угоди.

Від нас ви отримаєте

1. Правовстановлюючі документи

2. Цінні папери на нерухомість

3.Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок)

Заощадите

1.Час

2. Нерви

3. Гроші

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03,

або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!