Приватизація земельної ділянки у власність

Як приватизувати землю у власність?

Земля є одночасно матеріальною цінністю і абстрактним концептом, який показує приналежність певній території фізичній або юридичній особі. Приватизація землі дозволяє власникам більш ефективно використовувати ресурси, тим самим підвищуючи загальний економічний рівень країни, що вкрай вигідно для органів влади. На території України передбачена безоплатна приватизація земель для певних категорій громадян.

Безкоштовна приватизація землі в Україні: порядок і нюанси

Отримати законне право на безкоштовну приватизацію землі на території України може далеко не кожен. Дана привілей доступна тільки зі схваленням представників органів місцевого самоврядування, державних установ з питань нерухомості або виконавчих інститутів, які знаходяться поблизу даної території.

Категорії осіб, які можуть претендувати на безкоштовну приватизацію землі в Україні:

1.Ті, у кого є українське громадянство.

2.Об'єднання власників БКБ (багатоквартирних будинків).

3.Житлові і будівельні кооперативи.

4.Гаражні кооперативи.

Особам, які хочуть скористатися правом безкоштовної приватизації, слід подати заяву в обраний Рада народних депутатів, територіально закріплений за даним ділянкою. У документі буде потрібно вказати характер майбутнього використання землі, географічне розташування, площа, а також сімейний стан власника. Як правило, зразок заяви надається співробітниками обраного закладу.

Узгоджена заява дозволяє подати заявку на проект щодо відведення землі. Даний документ в свій чергу також потрібно узгодити в органах місцевого управління, список яких надається в Раді народних депутатів.

Види земель для безкоштовної приватизації

Приватизація земельної повинна бути обґрунтованою. По цій причині при запиті власнику потрібно вказати вид території.

Безкоштовно приватизовувати можлива тільки для наступних видів ділянок:

1.Ділянки для обслуговування житлових будинків.

2.Земельні ділянки, призначені для подальшого будівництва житла.

3.Землі, призначені для ведення всіх видів сільського господарства. Це може бути фермерство, садівництво або овочівництво.

4.Площі для будівництва заміських будинків або дачних ділянок.

5.Території для індивідуальних гаражів.

У деяких випадках допускається безкоштовна приватизація території для тих категорій громадян, які є власниками земельних ділянок протягом п'ятнадцяти років і більше. Шанси отримати схвалення від органів приватизації значно зростають, якщо звернувся громадянин відноситься до таких ураженим категоріям громадян, як пенсіонери або люди з обмеженими можливостями.

Як оформити землю у власність?

Сам процес оформлення землі у власність не становить особливих труднощів. Проте, головна складність, з якою найчастіше стикаються українські громадяни, полягає в мінливості умов і вимог державних інстанцій. Зміни в тексти статей Земельного кодексу вносяться настільки часто, що не кожному вдається залишатися на потрібній хвилі. Незмінним умовою безоплатної приватизації землі залишається подача спеціальної заяви у відповідний відповідальний орган влади. Як правило, це Рада народних депутатів або міська рада розглянутого населеного пункту. У документі потрібно вказати точну площу земельної ділянки, а також характер його подальшого використання.

Які документи потрібні для оформлення приватизації землі?

Як фізичним, так і юридичним особам перед подачею заяви на оформлення безкоштовної приватизації землі потрібно підготувати певний набір документів.

Документи запитувані під час безкоштовної приватизації ділянки:

1.Кадастровий паспорт розглянутого земельної ділянки.

2.План місцевості, де вказується місць землі для приватизації.

3.Паспорт фізичної особи, яка є власником землі.

4.Документи, що підтверджують право володіння, як самим ділянкою, так і нерухомим майном, розташованим на його території.

Після здачі заяви і надання всіх запитуваних документів починається аналіз запиту. На даний процес йде від одного до трьох місяців. У належному більшості випадків приходить позитивну відповідь. Однак відмова також можливий. Підставою для нього зазвичай служать невідповідності описаних в паперах параметрів ділянки з його реальними даними.

Етапи безоплатної приватизації землі

Для різних категорій осіб нюанси процесу безоплатної приватизації можуть дещо відрізнятися. Проте, існує загальний порядок ведення даного процесу, через який зобов'язані пройти всі громадяни, які бажають приватизувати свою земельну ділянку.

Основні етапи безкоштовної приватизації землі в Україні:

1.Складання спеціальної заявки і подальша здача документа в відповідний виконавчий орган, відповідальний за операції з нерухомістю в даному конкретному районі. Документ необхідно здати в Міську раду. Зразок написання і список необхідних документів надають співробітники організації.

2.Аналіз заяви про безкоштовну приватизацію земельної ділянки представниками відповідного органу.

3.У разі схвалення на приватизацію починається процес збору або складання технічних паперів на ділянку. Це платна послуга, яку надають різні землевпорядні організації, які володіють спеціальною ліцензією. В середньому ціни не сильно відрізняються в різних регіонах України. Даний етап є свого роду підводним камінцем, який показує, що безкоштовний сир і правда буває тільки в мишоловці, і абсолютно безкоштовна приватизація не є можливою.

4.Після отримання всіх документів власник вирушає в Органи державного земельного кадастру, де відбувається приватизація території.

Від нас ви отримаєте

1.Правовстановлюючі документи

2.Цінні папери на нерухомість

3.Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок)

Заощадите

1.Час

2. Нерви

3. Гроші

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03,

або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!