Приватизація будинку

Приватизація будинку

У своєму бажанні оформити у власність наявне в розпорядженні житло, громадяни прагнуть забезпечити собі гідний статус і створити передумови для залишення спадщини. Участь в оформленні будинку часто буває супроводжена необхідністю зміни власника земельної ділянки в Україні.

Незважаючи на створення прийнятних умов чинним законодавством, правовий статус приватного сектора залишається невирішеним. Що знаходиться у веденні держави нерухомість може бути легко схильна до зносу через непридатність для подальшої експлуатації або необхідності планомірної забудови сучасними будівлями. Наявність реєстрації приватного будинку забезпечує мешканцям право участі в містобудівних процесах. В результаті знесення з'являється можливість повноцінної заміни старого житла на сучасну квартиру з усіма зручностями.

Для отримання права власності мешканцям, які проживають в будинках на законних підставах, знадобиться оформлення документів згідно з установленим порядком. Після прийняття такого рішення проживають необхідно висловити колективне згоду (усіма членами сім'ї). Сам процес приватизації нерухомості і житла на практиці не є передачею прав власності, а підтвердженням такого статусу.

Для того щоб оформити будинок на себе, мешканцям необхідно дотримати дві важливі умови:

1.Будова має експлуатуватися особами на законних підставах. До таких належать договір соціального найму. Також мешканці можуть надати інші документи, що підтверджують право знаходження і проживання в адресі, по якому планується приватизація приватного будинку в Україні;

2.Приватний будинок, на який подаються документи, не повинен перебувати в аварійному стані, підходити для проживання.

Для чого потрібна приватизація будинку

Необхідність оформлення будівлі у володіння несе в собі ряд переваг. Приватна власність має певну речової цінністю. Ліквідність житла зберігається навіть в умовах кризи. Будова, яке використовується за договором соціального найму, реалізувати на ринку не вийде, оскільки фактично таким будинком володіють муніципальні органи.

Приватизація житла як процедура має багаторічну практику. Умови отримання права власності на будинок полягають в простому зборі документів, за якими буде прийматися рішення місцевою владою. Витрати на оплату відомчих послуг несумірні з майновою цінністю, яка завжди може забезпечити сім'ю у важкій ситуації. Приватизація житлоплощі складається з декількох етапів, після проходження яких громадяни отримують право вільного розпорядження власним майном.

Особливості оформлення у власність будинку

Мешканці приватного сектору сьогодні можуть розраховувати на спрощений порядок реєстрації нерухомості. За умови постійного проживання в сільській місцевості потенційні власники можуть за запитом отримати виписку з єдиного Земельного реєстру. Після отримання цього документа претендентам необхідно буде пройти кілька інстанцій на шляху до отримання права повноцінного володіння нерухомим майном. Нерідко для взаємодії з державними інстанціями залучаються професійні юристи. Також при формуванні нових одиниць житлового фонду - капітальному будівництві, знадобиться попередня приватизація.

Необхідні документи для приватизації частки будинку

Для оформлення права власності знадобиться зібрати наступні пакет документації:

1.Заява за встановленою формою;

2.Договір соціального найму;

3.Технічний паспорт на будову;

4.Копія посвідчення особи;

5.Копія ордера;

6.Копія документа, що підтверджує наявність пільг;

7.Довідка, що засвідчує склад сім'ї;

8.Заяви від інших членів сім'ї про згоду на приватизацію.

Порядок приватизації приватного будинку

Після того як подано заяву на приватизацію, громадянам необхідно пройти повну процедуру реєстрації житла. Це виготовлення нового технічного паспорта, звернення до місцевих органів влади і реєстраційну службу з відповідними заявами на проведення реєстраційних дій.

Безкоштовна приватизація будинку

За замовчуванням, всім громадянам доступна безкоштовна приватизація житла в Україні. На шляху до отримання права розпорядження нерухомим майном здобувачі будуть нести витрати на оплату послуг державних відомств і представників юридичних служб. Останні допоможуть зібрати всі необхідні документи, будуть представляти інтереси в різних інстанціях до отримання результатів.

Які будинки не можна приватизувати

Забороняється оформляти у власність будинки і ділянки в заповідних зонах, музеї, аварійну нерухомість, будови на відчуженої території або будівлі, які належать до відання воскових частин.

Етапи приватизації будинку

Процедура оформлення приватної нерухомості включає два основних етапи - реєстрація земельної ділянки і подальша приватизація житла. Від громадянина буде потрібно зібрати всі необхідні документи, замовити виготовлення технічної документації.

Терміни та вартість приватизації будинку

Звернення в нашу компанію гарантує дотримання законності проведення всіх необхідних процедур до отримання права власності на нерухоме майно. При мінімальній ціні послуг гарантується скорочення термінів проходження реєстрації з гарантією отримання результату. Вартість оформлення через Адвокатське об’єднання «Захист» залежить від складу наявних на руках заявника документів, складності взаємодії з державними інстанціями, географічного положення об'єкта і його метражу. При необхідності, на місце знаходження реєстрованого об'єкта виїжджає експерт, проводить консультацію, оцінює обсяг робіт, терміни і розмір винагороди за надання юридичних послуг.

Від нас ви отримаєте

1. Правовстановлюючі документи

2. Цінні папери на нерухомість

3. Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок)

Заощадите:

1. Час

2. Нерви

3. Гроші

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03,

або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!