Виготовлення проекту поділу майна

У юридичній практиці часто трапляються ситуації, коли співвласники майна вступають між собою в конфлікти і в подальшому не можуть поділити матеріальні цінності - будинки, земельні ділянки, автомобілі, цінні папери. Неможливість досягнення консенсусу між учасниками часткової власності часто призводить до судових позовів, які вимагають додаткового часу і фінансових витрат. Щоб мінімізувати подібні ризики, співвласникам майна слід завчасно домовлятися про їх розподіл в разі виникнення непередбачених обставин.

Що таке проект розділу майна?

Проект поділу спільного майна є письмовий документ, в якому зафіксовані права і обов'язки співвласників конкретної речі (розмір частки кожного власника, можливість розділу матеріальної цінності в натуральній формі, терміни, порядок компенсації виплат у разі, якщо частки не спів розмірні один одному та інше).

Але не всякий об'єкт підлягає вичленовуванню, оскільки це може спричинити зміну її цільового призначення.

Розділ власності в нерухоме майно може бути за умови якщо:

1.будівля зведена у відповідності з будівельними нормами;

2. відсутні реконструкції / перепланування;

3. об'єкт фактично підлягає вичленовуванню на частини з подальшим присвоєнням кожній з них нового поштової адреси.

Питання про те, чи можливий в тому чи іншому випадку розділ майна, необхідно узгодити з експертною організацією, в якості якої виступає БТІ.

Кому потрібен проект розділу майна?

Особи, які мають намір захистити свої матеріальні інтереси при:

1. отриманні спадщини;

2. розірвання шлюбу;

3. приватизації в частках;

4.оформленні угоди дарування.

Виготовлення проекту розділу майна про для тих, чиї права були порушені внаслідок недосягнення компромісу з іншими співвласниками речі з питання володіння, користування і розпорядження нею.

Коли оформляти проект розділу майна?

Після того, як представники БТІ схвалять технічну можливість виокремлення об'єкта на частини, яка зацікавлена особа вправі замовити вищевказаний документ на підставі:

1. Угода про розподіл майна:

2.Судебного рішення.

У першому випадку співвласники на добровільних засадах домовляються про те, яким буде обсяг участі кожного з них у юридичну долю речі в разі виникнення, зміни або припинення тих чи інших відносин цивільно-правового характеру.

В угоді в обов'язковому порядку слід зафіксувати його оцінну вартість. Також необхідно засвідчити угоду нотаріально. Додатково в документі слід відобразити все ідентифікують характеристики об'єкта. У 90% ситуацій фактичний розділ майна поширюється на дачні домоволодіння і земельні ділянки. Рідше підлягають вичленовуванню квартири і практично ніколи інші види матеріальних цінностей. У стандартних умовах процедура виокремлення об'єкта здійснюється фізично (в будинку - встановлюються перегородки, на земельній ділянці - паркани).

У другому випадку питання обсягу правомірності на річ вирішується в порядку судочинства за умови, що співвласники не змогли домовитися, скільки часткою кому належить, і який розмір компенсації виплачується в разі їх невідповідності. Розглядаючи справи про фактичне розділі матеріальної цінності, представники Феміди виходять з технічного потенціалу кімнат або підсобних приміщень, а також оснащення будинку окремим входом. Вказана обставина в більшості випадків нівелює можливість виокремлення квартир в натурі. Що стосується земельної ділянки, то його розділ можливий тільки після здійснення аналогічної процедури щодо будинку, який на ньому зведено.

Як виготовляється проект розділу майна?

Для отримання документа, зацікавленість має подати певний пакет документів:

1. паспорт;.

2.ІПН;

3.Свідоцтво, що підтверджує право власності на об'єкт.

Вартість виготовлення проекту визначається з урахуванням кількості наявних документів у заявника, а також складності і обсягу виконаної роботи.

Можливі варіанти розподілу майна

При виокремлення об'єкта, що відноситься до категорії загального майна, діє правило про те, що учасники мають рівними частками (якщо інше не передбачено договором або нормативними актами). Якщо ж сторони письмово зафіксували, що одному належить 70%, а іншому-30%, то співвласник з меншою часткою вправі розраховувати на грошову компенсацію. У разі, коли частина об'єкта можна виділити в натуральній формі, останній може відмовитися від фінансового відшкодування та вимагати фактичного виокремлення тієї частки, яка йому належить. Розмір компенсаційних виплат визначається з урахуванням оціночної вартості об'єкта.

Переваги звернення в Адвокатське об’єднання «Захист»

Замовивши проект розподілу власності у нас, ви можете бути впевнені в якості та швидкості виконаної роботи. Команда професіоналів Адвокатського об’єднання «Захист» береться за справи будь-якого ступеня складності, враховуючи при цьому найменші побажання клієнта, який при укладанні договору економить і гроші, і час. Причому він звільняється від необхідності відвідувати державні інстанції і особисто брати участь в судових процесах. Фахівці Адвокатського об’єднання «Захист» готові запропонувати весь спектр юридичних послуг, необхідних для розділу майна, тому клієнту залишиться прийти в призначений час в офіс і отримати обіцяний йому проект.

Від нас ви отримаєте

1. Правовстановлюючі документи

2. Цінні папери на нерухомість

3. Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок) Заощадите:

1. Час

2. Нерви

3. Гроші

Як оформити технічний паспорт на котедж або житло в багатоквартирному будинку?

Технічний паспорт на нерухомість - документ, який включає в себе дані про станом об'єкта нерухомості. У ньому відображена наступна інформація: площа, розмір, поверховість, дати зведення і проведення капітального ремонту: характеристики покрівлі, фасаду і фундаменту нерухомості. Оформлення займається БТІ.

Зробити технічний паспорт квартиру. будинок або на будь-яке інше нерухоме майно мають право інженери, які мають відповідну освіту і кваліфікаційний сертифікат, оскільки це дуже відповідальна робота. Інженери нашої компанії готові допомогти вам і провести первинну або вторинну інвентаризацію вашого нерухомого майна.

Коли необхідний техпаспорт?

Він необхідний у таких випадках вступ в право успадкування оформлення права власності на нерухомість; приватизація житла; виділ або розділ майна; узаконення самовільної будови.

Чим первинна інвентаризація нерухомості відрізняється від вторинної ?

Первинною інвентаризації підлягає виключно житло в новобудові (квартира і зведений котедж, будинок), в той час як вторинної - будь-яка нерухомість. В ході вторинної інвентаризації відображаються всі зміни, які були зроблені власником житла, або фіксується їх відсутність.

Що собою являє технічний вид інвентаризації нерухомості?

Це роботи по обмірами та обстеженням споруди з занесенням всіх параметрів в спеціальний документ.

Які документи потрібні вам для первинної інвентаризації нерухомості?

1.заяву від вас як від особи власника об'єкта нерухомого майна;

2.оригінали паспорта та ІПН, а також Фото копії;

Якщо ви хочете провести первинну інвентаризація нерухомості як юридична особа, то вам будуть потрібні фотокопії реєстраційних документів і тих, які підтверджують ваші повноваження.

1.документ-дозвіл на будівельні роботи, який зареєстрований в Інспекції Державного Архітектурно-будівельного контролю;

2.документ, який містить інформацію про присвоєння фактичної адреси будівельного об'єкту (довідку);

3.правовстановлюючі документацію на землю, яка підтвердить цільове призначення землі.

Які документи потрібні вам для поточної (вторинної) інвентаризації нерухомості?

1.Заяву від вас як від особи власника об'єкта нерухомого майна;

2.документ, який містить інформацію про балансову вартість будівельного об'єкта (довідку, необхідно для юридичних осіб);

3.оригінали паспорта та ІПН, а також їх фотокопії;

4.правовстановлюючі документацію на будівлю (приміщення);

5.технічний паспорт в оригіналі;

Якщо ви хочете провести поточну інвентаризацію як юридична особа, то вам будуть потрібні фотокопії реєстраційних документів і документів, які підтверджують ваші повноваження як керівника фірми.

Які види технічних паспортів ми можемо оформити для вас?

1.на квартиру;

2.на дім;

3.на новобудову;

4.технічний паспорт на будь-нежитлова будівля (приміщення).

Процедура оформлення технічного паспорта дуже проста:

1.виклик і приїзд інженера;

2.вимірювальні роботи на об'єкті;

З.заповнення технічного паспорта.

Якщо у вас виникають складнощі з оформленням необхідних довідок і дозволів, не втрачайте час - звертайтеся в Адвокатське об’єднання «Захист».

Не знаєте як зробити технічний паспорт нерухомість? Ми будемо раді допомогти Вам в цьому питанні.

Від нас ви отримаєте

1. Правовстановлюючі документи

2. Цінні папери на нерухомість

3. Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок)

Заощадите:

1. Час

2. Нерви

3. Гроші

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03,

або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!