Переведення у житловий/нежитловий фонд

Перевід в нежитловий і житловий фонд

Якщо власнику потрібно реалізувати варіант зміни статусу нерухомості, то дана функція законодавством не заборонена. Щоб скористатися одним з цих прав власники повинні дотримуватися певних правил, виконати всі передбачені законодавством України умови.

Як перевести житло з нежитлового фонду в житловий

Перевід з нежитлового в житловий фонд стає затребуваною послугою-комерційна нерухомість стала менш затребуваною. Така тенденція також спостерігається, так як багато фірм, які знімали такі офіси, не можуть платити дорогу оренду, квадратні метри перестали приносити їх власникам прибуток. Переведення приміщення з нежитлового фонду в житловий здійснюється шляхом подачі в ДАБК запиту на проведення його реконструкції. Вона може бути чистою формальною процедурою або виконуватися фактично, якщо це необхідно власнику житла. Після її проведення здійснюється введення об'єкта нерухомості в експлуатацію зі зміненим цільовим призначенням з одночасним узаконенням перепланування. Перевід апартаментів в житловий фонд процес непростий, витратний за часом, вимагає підготовки і надання наступних документів (копії яких повинні бути завірені нотаріально)

1. Заява, яка подається на ім'я голови міста. У ньому потрібно просити про видачу дозволу на створення проекту реконструкції.

2. Копію документа, що посвідчує право заявника на володіння даним приміщенням.

3. Копію техпаспорта.

4. Юридичній особі - копії установчих документів.

5. Згода кожного повнолітнього власника (наймача) сусідніх квартир.

6. Якщо приміщення знаходиться в будинку з формою управління ОСББ, необхідно отримати згоду цього об'єднання.

7. Копію повідомлення, що підтверджує, що власник (балансоутримувач) повідомив про намір поміняти цільове призначення приміщення і (при необхідності) реконструювати його під житло. Якщо балансоутримувачем є власник будинку, подавати повідомлення не потрібно.

8. Копію посвідчення особи власника житла.

Підставою для виконання цих дій є проект реконструкції, затверджений засіданням міськвиконкому. Подаються документи до територіальних органів місцевого самоврядування за місцем розташування об'єкта нерухомості.

Скільки коштує перевід в житловий фонд?

Перевести квартиру, має статус нежитловий в житлову досить складно. Самостійно виконати всі вимоги законодавства і отримати необхідні документи вкрай важко, тому вартість виконання таких робіт висока. Україна має складне законодавство, в якому дана процедура прописана не надто чітко. Тому допомога професіоналів необхідна у вирішенні даного питання, розібратися в процедурі необізнаному власнику такого майна непросто.

Адвокатське об’єднання «Захист» допоможе переоформити різні об'єкти комерційної нерухомості, дачного будинку, квартири за прийнятною вартістю, а також виконає оформлення землі під цією нерухомістю.

Регіональна влада на підставі законодавства розробляють свої регламенти з проведення даної процедури, тонкощі якої не фахівцеві не відомі. Самостійне проходження всіх стадій процесу може розтягнутися на тривалий час.

Зміна статусу нежитлового приміщення або дачі в житлове - співробітники компанії виконують оперативно, на високому професійному рівні. Допомога компетентних фахівців дозволить скоротити проходження всіх етапів процедури і уникнути відмови дозвільних інстанцій.

Ціна зміни статусу будівлі залежить від виду нерухомості, необхідності проходження множинних погоджень, складності перепланування, площі, тому обмовляється індивідуально.

Як перевести житловий фонд в нежитловий

Переоформляти житло повинно підпадати під такі вимоги:

1. Розташування на першому або на другому поверсі (якщо перший поверх оформлений як нежитловий);

2. ЖЕК, сусіди згодні з переоформленням;

3. Будівля не є архітектурною пам'яткою.

Переоформлення житлового приміщення в нежитловий фонд є районної адміністрації.

Вивід квартири з житлового фонду є складною процедурою, що здійснюється на підставі будівельних норм - ДБН В.2.2-15.2005, ЖК України.

Також вивід в нежитловий фонд здійснюється за Постановою N189 від 26.04.84 р. «Про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання ».

Окремий закон про переведення в нежитловий фонд, який би описував етапи виконання всіх дій, Україна не розробляла. Регіональній владі надається право самостійно регулювати питання переоформлення квартири в нежитловий фонд.

Для переоформлення нерухомості з житлового фонду в нежитловий потрібно надати заяву та документи:

1.копію документа про право власності на це житлове майно;

2.копію техпаспорта;

3.довідку ЖКГ про відсутність прописаних на даній площі громадян;

4.довідку (кадастровий план) земельної ділянки;

5.юр. особам - копію установчих документів;

6.фіз. особам-копію паспорта;

7.проект перепланування;

8.якщо потрібно зробити окремий вхід - надати документ про сплату пайової участі в організації інфраструктури;

9.довідки про відсутність боргів перед постачальниками комунальних послуг по квартирі; 10. підтвердження можливості виконання окремого входу;

11.дані про мету переоформлення;

12.згода сусідів, отримане пізніше 3 місяців до дати подання заяви;

13.якщо житло знаходиться в будинку, в якому організовано ОСББ, потрібно надати виписку з протоколу загальних зборів;

14.якщо документи подаються уповноваженою особою, яка представляє інтереси власника - довіреність.

Райадміністрація приймає подані на реєстрацію документи, готує висновок, що підтверджує або забороняє переоформлення будинку в нежитловий фонд, а також облаштування окремого входу.

При отриманні позитивного результату, документи передаються міському містобудівній і архітектурній відділу на розгляд, підготовку розпорядження, якщо даний орган дає свою згоду. Документи повинні розглядатися протягом 30 днів.

При позитивному результаті заявник отримує реквізити на оплату до бюджету пайового внеску, після чого документи повинні бути передані в міськвиконком, який підписує відповідне розпорядження.

Наступний етап підготовка на підставі виданого розпорядження проекту реконструкції, який повинен пройти узгодження в різних контролюючих інстанціях. Правила перекладу вимагають поставити в Популярність ДАБК про початок будівництва і провести реєстрації документації в цій інстанції.

Введення в експлуатацію приміщення, приватної квартири здійснюється шляхом подачі всіх документів в архітектурно-будівельну інспекцію. Після перевірки реконструкції на відповідність вимогам будівельних норм ця контролююча організація видає відповідний Сертифікат. Завершальний етап - отримання свідоцтва про право власності на нерухомість.

Іноді питання переоформлення доводиться вирішувати через суд. Виникають суперечки, в яких власник приміщення може програти, якщо не був витриманий встановлений порядок оформлення всіх необхідних документів через відсутність знань і досвіду по проходженню цієї важкої процедури.

Часто виникає необхідність переоформлення частини квартири, кімнати гуртожитку. Зробити це складніше, тому допомога кваліфікованих фахівців дозволить уникнути проблем і значно швидше переоформити нерухомість.

Скільки часу займає перевід нежитловий фонд

За часом процес може розтягнутися на 1-1,5 року, якщо вирішенням усіх питань займатися самостійно. Проблеми можуть виникнути на будь-якому етапі, і може бути пов'язані з неправильним оформленням документів, незнанням законодавчих вимог, відсутністю допомоги кваліфікованих юристів.

Адвокатське об’єднання «Захист» займається перепрофілюванням нерухомості протягом тривалого часу, має штат кваліфікованих юристів, що дозволяє клієнтам значно прискорити процес отримання необхідних документів, скоротити тривалість процедури в кілька разів. Юристи компанії мають всі великий досвід у даному напрямку діяльності, достатню кваліфікацію і компетентність.

Скільки коштує перевід в нежитловий фонд

Перш ніж починати дану процедуру, потрібно провести аналіз можливості виконання таких дій, ідеально підготувати документи, щоб пройти всі стадії оформлення значно швидше.

Немає різниці, здійснюється зміна статусу квартири, частини індивідуального житлового будинку, дачі в нежитлове приміщення-важливо дотримуватися всі встановлені законодавством вимоги.

Вартість переводу в нежитловий фонд залежить від різних факторів. Ціна формується на підставі обсягу робіт, необхідності оформлення землі під будівлею, розмірів об'єкта та інших факторів. Також потрібно перевірити, відсутня заборона на виконання будь-яких юридично значимих дій щодо житла, пройти всі етапи узгоджень і тверджень документації.

Чи можна перевести в нежитловий фонд іпотечну квартиру

Переоформлення іпотечної квартири в нежитлову неможливе, тому що іпотечний кредит передбачає заставне майно в воді взятої в кредит нерухомості, що вважається обтяженням майна. Іпотечна квартира знаходиться в заставі у банку. Обтяження є однією з умов, що не дозволяють реалізувати це завдання.

Від нас ви отримаєте

1. Правовстановлюючі документи

2. Цінні папери на нерухомість

1. Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок)

Заощадите:

2. Час

3. Нерви

4. Гроші

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03, або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!