Узаконення самовільної будови

Узаконення самовільної будови

В українському законодавстві зміни відбуваються практично щороку. Тому не дивно, що постійно виникає плутанина з приводу того, що можна будувати на законних підставах без отримання дозволів, а про що краще довести до відома відповідних органів. Кожен чув хоча б один раз термін «самовільне будівництво», але що це таке і які за нього штрафи? У чому полягає легалізація самовільної будови ?

Узаконити самовільну будову

Самовільне будівництво досить поширене явище. За даними БТІ багато самовільних будов виникло через незнання діючих в даний час правил. Найчастіше це стосується окремих інвесторів, які виконують деякі незначні роботи, наприклад, ремонтні роботи, що викликають зміну зовнішнього вигляду будівель, зводять додаткові будови або прибудови. Часто люди не розуміють, що для таких робіт потрібен дозвіл. Вони переконані, що, оскільки ділянку і будівлю є їх власністю, вони мають право вносити будь-які зміни, не отримуючи на те дозволів. Потім вони дуже здивовані тим, що їх дії з точки зору закону є протиправним. Слідом за цим виникають питання - де узаконити самовільну будову, що для цього потрібно. Легалізація самовільної будови, як і по всій Україні, проблематична саме через незнання тонкощів процедури. Щоб швидко узаконити самовільну будову, можна звернутися до кваліфікованих юристів Адвокатське об’єднання «Захист».

Скільки коштує узаконити самовільну забудову?

Незалежно від того є зведення самовільної будови усвідомленим рішенням або це сталося в силу незнання законів, слід вжити заходів до узаконення самовільної забудови.

Ціна не серйозного ставлення до даного питання досить висока (з 01.01.2018 штраф становить 18 мінімальних зарплат). Несплата штрафу може спричинити знесення будівлі.

Адвокатське об’єднання «Захист» займається підготовкою необхідного для узаконення самовільного будівництва пакету документації. Вартість послуг розраховується індивідуально для кожного конкретного випадку і залежить від категорії об'єкта, дати його зведення та інших факторів.

Що є самовільною будовою згідно з українським законодавством?

Самовільною будовою вважається об'єкт, що знаходиться в процесі будівництва або побудований без дозволу на будівництво, проведення будівельних робіт без необхідного дозволу. Варто пам'ятати, що під будівельними роботами мається на увазі реконструкція, ремонт, зведення або навпаки знесення будівлі або його частини. Якщо органи будівельного нагляду дізнаються про незаконне будівництво (ремонті), можна очікувати адміністративних рішень, що ведуть до великого штрафу і навіть ордеру на знесення.

Під самовільною будовою маються на увазі:

1. будівельні роботи, які здійснюються без дозволу або по які затвердженим проектом;

2. підготовчі роботи, що проводяться без дозволу на їх виконання;

3. житловий будинок, гараж, лазня, сарай, інша нерухомість зведені на ділянці, не призначеному для цієї мети або з порушенням норм будівництва.

Тобто будь-яке будівництво, які здійснюється без відповідної документації, з порушенням норм безпеки або чужих прав власності вважається самовільним. Наприклад , балкон, обладнаний в багатоквартирному будинку без згоди сусідів і без належного оформлення – це типова самовільна будова .

Як узаконити самовільне будівництво ?

Правила, що діють в Україні, дозволяють легалізувати практично будь-яку самовільну будову - прибудову до приватного будинку, до квартири. Звичайно, нічого не відбувається автоматично, щоб узаконити самовільну споруду, її власник повинен пройти відповідну процедуру. З чого почати? Перш за все, потрібно надати список документів. Залежно від ситуації процедура узаконення і пакет необхідної документації можуть відрізнятися, тому заздалегідь слід проконсультуватися з юристами.

Документи, які будуть потрібні в будь-якому випадку:

1. Паспорт та ІПН;

2. Документи на землю;

3. Технічна документація на будівлю (технічний паспорт).

Універсальний спосіб отримати необхідні дозвільні документи-узаконення через суд. Правда, потрібно бути готовим до того, що процедура займе чимало часу і до оплати судових витрат. До того ж важко зі стовідсотковою впевненістю спрогнозувати позитивне рішення. Тому іноді краще обійтися без суду. Самовільну споруду можна легалізувати через ДАБК - заплатити всі штрафи і отримати необхідні документи або за спрощеною схемою, яка може бути застосована до невисотного домівках стандартної забудови. За спрощеною схемою також можна легалізувати індивідуальні садові будиночки і господарські будівлі на дачній ділянці. На дачі самовільну будову можна узаконити за дачної амністії. Цей метод можна застосовувати до будівель площею до 300 м. кв., побудованих в період з 1992 по 2015 роки.

Проблеми з тим, як узаконити прибудову до існуючої будівлі або будь-яку незаконну споруду в великій мірі залежать від форми власності на ділянку під будовою. На орендованій землі щось побудувати або звести прибудову до будівлі можна тільки з чітко вираженої згоди орендодавця.

Будівництво на неприватизованій землі, що належить юридичній особі (сільрада, районна адміністрація і т. П.), Тягне за собою відразу дві проблеми-самозахоплення землі та самовільне зведення споруди. В цьому випадку легалізація будови можлива тільки, якщо власник землі згоден передати її забудовнику на законних підставах (оренда, продаж). Після оформлення прав на землю, по суті вже на своїй ділянці, можна приступати до узаконення самовільної забудови. На земельній ділянці, що перебуває на приватизованій землі подібних проблем не виникає. Правда, якщо земля у власності у кількох людей, знадобиться згода співвласників.

Узаконення самовільної будови на муніципальній землі, на ділянці, яким на правах оренди володіє юридична особа, наприклад гаражний кооператив, так само пов'язане з рядом труднощів. Особливо це стосується нецільового використання землі наприклад, ділянка призначена для будівництва гаражів, а хтось із членів кооперативу здійснив самовільну споруду лазні. Розібратися в такій заплутаній ситуації і знайти вірне рішення простіше кваліфікованого юриста.

Прибудову до багатоквартирного будинку або прибудову до квартири простіше саме узаконити, ніж отримати дозвіл на реконструкцію, т. К. Вважається, що жодна прибудова НЕ прикрашає будівлю. Якщо прибудова не викликає нарікань сусідів, не заважає проїзду транспорту і не порушує будівельних норм, то її можна узаконити. У гуртожитку подібні будівельні роботи можуть вестися за погодженням з підприємством, на балансі якого воно перебуває. В спільному дворі будівлі можна узаконити, якщо є згода сусідів, отримано дозвіл в ЖЕК, самовільна будова не виходить за червоні лінії.

Проводити реконструкцію або перепланування в під'їзді або зводити прибудови до нежитлового приміщення, також варто, заручившись згодою сусідів, бажано отриманому в письмовій формі. Узаконення самовільної прибудови до нежитлового будинку передбачає проведення експертизи, що підтверджує безпеку будови для оточуючих, а також підготовку значного пакета документів.

Коли не потрібно легалізувати самовільну будову

Немає необхідності отримувати дозволи на окремо стоячі одноповерхові надвірні споруди, навіси або оранжереї (зимові сади), які не потребують зведення фундаменту. Тимчасові споруди, які планують демонтувати або переміщати в інше місце.

Самовільною будовою не вважається реконструкція зовнішніх перегородок і будівельних елементів односімейних житлових будинків, якщо вони не приведуть до збільшення існуючої площі цих будинків. Перестановка санітарно-технічного обладнання, пристрій або закриття дверних / віконних прорізів в некапітальних стінах.

Перераховані будівельні роботи не є с самовільною будовою. Проте розібратися в хитросплетіннях законодавства не досвідченому людині складно. Щоб виключити прикрі промахи при легалізації самовільно побудованих або реконструйованих об'єктів, доцільно залучити до цієї процедури юристів спеціалізуються в цій сфері. Фахівці Адвокатського об’єднання «Захист» допоможуть в найкоротші терміни підготувати необхідну документацію для легалізації самовільної будови.

Від нас ви отримаєте

1. Правовстановлюючі документи

2. Цінні папери на нерухомість

3. Можливість розпоряджатися своєю нерухомістю (продавати, дарувати, залишати у спадок)

Заощадите:

1. Час

2. Нерви

3. Гроші

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03,

або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!