Розмір податків при купівлі-продажу квартири в новобудові

Які платити податки при укладенні інвестиційного договору

Під інвестиційним договором мається на увазі будь-який договір, який укладається з метою інвестування в будівництво нерухомості.

У фізичної особи не виникає ніяких зобов'язань по оплаті податків незалежно від схеми інвестування, оскільки інвестор доходу не отримує. При схемах, де нотаріально посвідчується інвестиційний договір (попередній договір, іноді, договір купівлі-продажу майнових прав), забудовник покладає на покупця обов'язок сплатити витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням договору (приблизно 1% від ціни договору).

При укладанні договору про участь у фонді фінансування будівництва інвестор, крім ціни об'єкта інвестування також платить винагороду керуючому фонду фінансування будівництва (входить в загальну вартість об'єкта) і може становити до 5% від ціни об'єкта інвестування.

Які платити податки при перепродажі квартири в новобудові

При реєстрації права власності на нерухомість в новобудові (незалежно від введення будинку в експлуатацію) перехід прав на об'єкт інвестування здійснюється через укладання договору переуступки права вимоги (використовуються також договір про заміну сторони в зобов'язанні, договір цесії тощо). Платником податку в даному випадку є інвестор, який відчужує права за інвестиційним договором і отримує за це прибуток.

Надалі він зобов'язаний подати до 1 травня наступного року податкову декларацію про майновий стан і доходи, а до 1 серпня наступного року - самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в декларації.

Ставка податку при поступку прав і обов'язків за договором про участь у фонді фінансування будівництва становить 18% (податок на доходи фізичних осіб) та 1,5% військовий збір на позитивну різницю між ціною інвестиційного договору і фактично отриманими коштами.

Ставка податку з переуступки за іншими схемами інвестування загальна - 18% ПДФО і 1,5% військового збору від бази оподаткування - загальної суми коштів отриманої інвестором за поступку права вимоги.

При оплаті 1,5% військового збору точні терміни законодавством не встановлені, проте рекомендується дотримуватися положень законодавства щодо сплати ПДФО.

Зверніть увагу на умови інвестиційного договору: у багатьох договорах передбачається обов'язок покупця житла (інвестора) оплатити додаткові кошти забудовнику за поступку прав. Сума доплати може досягати до 5% від ціни договору. В інвестиційних договорах передбачається звільнення від додаткових платежів забудовникові при переуступку членам сім'ї.

Які податки при перепродажі квартири в новобудові після введення в експлуатацію

Після реєстрації права власності на об'єкт нерухомості (відбувається виключно після введення будинку в експлуатацію та присвоєння йому поштової адреси) перехід прав на об'єкт інвестування здійснюється шляхом укладення звичайного договору купівлі-продажу нерухомого майна.

При укладенні договору купівлі-продажу житлової нерухомості виникають такі обов'язкові витрати:

1. ПДФО. Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого. Ставка податку для громадян України становить 5%, для нерезидента - 18%.

Від сплати ПДФО і резиденти і нерезиденту звільняються при одночасному дотриманні умов:

особа отримала дохід від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного року;

об'єктом продажу є житлова нерухомість;

майно знаходиться у власності платника податку понад 3 років (крім майна одержаного у спадщину).

ПДФО сплачується до нотаріального посвідчення договору.

2. Військовий збір за ставкою 1,5%. Терміни сплати не встановлені, але на практиці сплачується до нотаріального посвідчення договору.

3. Плата за вчинення нотаріальних дій - 1% від ціни нерухомості. Оплачується до нотаріального посвідчення договору.

4. Збір до Пенсійного фонду - 1% від ціни нерухомості. Оплачується до нотаріального посвідчення договору.

Через високі обов'язкових платежів в 8,5% при перепродажі квартири в новобудові для економії покупці зазвичай намагаються придбати право власності на об'єкт до введення будинку в експлуатацію.

За більш детальною інформацією і для попереднього запису на консультацію, звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію: 0800-40-33-03,

або за телефонами 094-945-31-39, 063-455-81-62, 050-800-09-77.

Будемо раді Вам допомогти!